Huidige corona regels horeca
Bijgewerkt na de persconferentie van 2 februari 2021.
Dit zijn momenteel de belangrijkste regels voor horeca afhaal en bezorgen.
Horecagelegenheden (incl. coffeeshops) sloten 14 oktober 22.00 uur hun deuren en inmiddels is er een lockdown tot minimaal 2 maart 2021. Ook locaties met een horecafunctie,
zoals bioscopen en casino's blijven verplicht gesloten, net als zalencentra en feestlocaties.
De volgende uitzonderingen zijn hierop van toepassing:
-
Afhalen en bezorgen, maar na 20.00 uur geen verkoop van alcohol en softdrugs, sluiting uiterlijk 01:00 uur voor zowel afhaal als bezorgen.
- Bedrijfskantines.
- Vliegvelden na de security check, maar ook hier na 20:00 geen verkoop van alcohol meer.
- Uitvaartcentra of vergelijkbare locaties waar een uitvaartplechtigheid plaatsvindt.
- Eet- en drinkgelegenheden in zorginstellingen voor pariënten en hun bezoek.
- Eet- en drinkgelegenheden binnen een locatie waar besloten en georganiseerde dagbesteding plaatsvindt voor kwetsbare groepen.
De volgende regels zijn hierbij van toepassing:
- Eet- en drinkgelegenheden en roomservice in hotels zijn gesloten voor hotelgasten. Alcohol gebruiken op de hotelkamer, bijv. uit de minibar, mag wel.
Er mogen ook twee personen op bezoek komen op je hotelkamer, net als thuis.
- In restaurants, cafés en op het terras, binnen en buiten, houden gasten altijd 1,5 meter afstand tot elkaar (tenzij ze uit 1 huishouden komen). Het dragen van een mondkapje is binnen verplicht vanaf 13 jaar.
- Bij het afhalen van eten en drinken vindt geen gezondheidscheck plaats en zijn reserveren, een vaste zitplaats en het registreren van contactgegevens niet nodig.
- Ter plekke iets eten of drinken is niet toegestaan, er mag alleen afgehaald worden. Ook het gebruik van automaten is niet toegestaan.
-
Het is toegestaan te bezorgen als daar een vergunning voor is, deze is leidend. Zolang het restaurant maar volledig gesloten is voor bezoekers. Alcohol en softdrugs mogen
na 20.00 uur niet meer verkocht, bezorgd, of buitenshuis genuttigd worden. Na 01:00 mag er ook niet meer bezorgd worden.
- Voor zalencentra en feestlocaties (binnen én buiten) gelden dezelfde regels als voor de horeca.
Snel (meer) omzet halen uit bezorgen of afhaal?
Vraag hieronder je nieuwe bestelwebsite aan!
- € 1 per dag, geen commissie
- maandelijks opzegbaar
- eigen huisstijl